Skip navigation

Wielkopolska Liga Piłkarek Ręcznych

Piłka Ręczna w Budzyniu - UKS „Olimpijczyk” wraca do gry

W tym roku zgłosiliśmy do rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Kobiet dwie drużyny: Młodziczki (I i II klasa Gimnazjum) oraz Juniorki Młodsze (III klasa Gimnazjum oraz I klasa Ponadgimnazjalna). Sezon ligowy 2014/2015 rozpoczęliśmy już 25.08.2014r. obozem sportowym w Kamienicy. Dziewczęta musiały kondycyjnie przygotować się do czekającego je ciężkiego sezonu ligowego. Pierwszym testem dla naszych Młodziczek (I i II klasa Gimnazjum) był trzydniowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej, na który drużyna pojechała do Gniezna. Od 12 do 14 września dziewczęta mierzyły się z czołówką naszego kraju. Turniej okazał się dla naszego zespołu zbyt wymagający, udało się nam zremisować tylko jedno spotkanie z drużyną MOS Gniezno. Reszta przeciwników nie dała nam większych szans. Pomimo tego nasz zespół zgrał się i wyniósł cenną lekcję z tego turnieju. Szkoda, że dwie dziewczyny nie wytrzymały tego tempa i odeszły z drużyny. Wyróżniającą się zawodniczką w drużynie UKS została wybrana Paulina Ksycka (uczennica naszego Gimnazjum). Drużyna Juniorek natomiast rozpoczęła swoją grę w Towarzyskim Turnieju im. Zdzisława Stefańskiego, który odbył się 20.09.2014r. w Chodzieży. Bardziej doświadczone rywalki pokazały naszym dziewczętom ile jeszcze pracy przed nimi, by uzyskać pożądany poziom sportowy. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Aleksandra Krajewska. Natomiast w kolejną sobotę (27.09.2014r.) nasze dziewczęta zmierzyły się z drużyną „Ręczniak” Piła, z którą rozegrały mecz towarzyski w hali sportowej naszego Gimnazjum. Spotkanie zakończyło się wynikiem 27:21 dla naszego zespołu, a najskuteczniejszą zawodniczką meczu została Julia Grill (9 bramek). Dziewczęta z UKS „Olimpijczyk” ciężko trenują trzy razy w tygodniu, jednak liczą na doping kibiców w rywalizacji z bardziej doświadczonymi zespołami z całej Wielkopolski. Pomóżcie nam stworzyć fajne widowisko sportowe. Zapraszamy!!! Pierwszy mecz Młodziczek w hali sportowej Gimnazjum w Budzyniu odbędzie się 16.10.2014r. o godz. 16.30. Natomiast drużyna Juniorek Młodszych zagra na własnym parkiecie 25.10.2014r. o godz. 15.00

UKS "Olimpijczyk

 

Piłka ręczna- mecze ligowe

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna dziewcząt młodszych (trener Anna Dajczak)

Mamy za sobą rozegrane dwa spotkania ligowe: pierwsze bardzo ciężkie z zespołem Bukowia Buk na ich hali sportowej 10.10.2014r. zakończone wynikiem 23:6 dla gospodyń oraz drugie na własnej hali z zespołem MUKS Koźmin Wlkp. 16.10.2014r. gdzie nasze dziewczęta po pięknej walce zwyciężyły 12:10. Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny okazała się Julia Burzyńska, która rzuciła 6 bramek. Wszystkim kibicom serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na kolejne mecze.

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna dziewcząt młodszych (trener Anna Dajczak)

Kolejny mecz ligowy za nami. Drużyna UKS Olimpijczyk Budzyń w kategorii Młodziczka (I i II klasa Gimnazjum) grała 20.10.2014r. na wyjeździe z bardzo mocnym przeciwnikiem UKS Pantery Dopiewo. Niestety nie sprostaliśmy doświadczonemu rywalowi i przegraliśmy wysoko 32:8. My jednak się nie poddajemy i bierzemy się do pracy, aby w następnych spotkaniach wypaść lepiej. Kibiców zapraszamy na kolejny mecz 30.10.2014r. o godz. 16.30 do hali budzyńskiego Gimnazjum.

Powrót z meczu godz. 21.00 (bardzo zmęczone zawodniczki pozdrawiają kibiców piłki ręcznej)

 


 

Piłka ręczna UKS Olimpijczyk Budzyń kat. Juniorka Młodsza (III kl. Gimnazjum i I kl. Ponadgimnazjalna)

W sobotę 25.10.2014r. odbył się pierwszy mecz ligowy piłki ręcznej dziewcząt w kategorii juniorka młodsza. Nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną UKS „Ręczniak” Piła. Spotkanie było bardzo zacięte i skończyło się wynikiem 21:19. Początek meczu nie wskazywał na tak zacięty pojedynek, gdyż prowadziliśmy już 7:1. Na 4 minuty przed końcem spotkania zespół z Naszego Gimnazjum prowadził już 21:14, jednak drużyna z Piły jeszcze raz rzuciła się zacięcie do walki i przysporzyła Nam mnóstwo kłopotów w defensywie. Nie zmienia to faktu, iż drużyną lepszą okazały się zawodniczki budzyńskiego UKS –u, które wytrzymały do końca trudy spotkania i zwyciężyły!!!
Trenerzy dziękują całemu zespołowi za walkę i gratulują SUKCESU!!!

W zespole UKS „Olimpijczyk” Budzyń wystąpiły:

 • Aleksandra Krajewska – 4 bramki;
 • Julia Grill – 4;
 • Patrycja Łech – 3;
 • Lidia Paszkiewicz – 3;
 • Olga Ciba – 2;
 • Paulina Ksycka – 1;
 • Katarzyna Kozioł – 1;
 • Weronika Mścisz – 1;
 • Marta Morawska – 1;
 • Natalia Szurpit – 1;
 • Paulina Żegała;
 • Wioletta Kamińska;
 • Julia Burzyńska

oraz bramkarze:

 • Katarzyna Galon;
 • Oliwia Kurkowska;
 • Weronika Binert.

Trener: Jarosław Dajczak; Łukasz Nikodem; za organizację meczu odpowiedzialna była Anna Dajczak.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniały doping i zapraszamy w jeszcze większej liczbie na nasze mecze.

UKS "Olimpijczyk"

Piłka Ręczna UKS Olimpijczyk Budzyń (drużyna Młodziczek – trener Anna Dajczak)

Kolejny mecz ligowy za nami (30.10.2014r.). Niestety nie daliśmy rady pokonać zespołu UKS Borek Wlkp. Pomimo prowadzenia już 16:12 w końcówce meczu brakło nam szczęścia. Świetnie broniący bramkarz rywali oraz trafiane słupki i poprzeczki zabrały nam upragnione zwycięstwo. Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu była w tym spotkaniu Julia Kossakowska, która rzuciła 8 bramek. Dziękujemy kibicom za wsparcie i zapraszamy na kolejne spotkanie 20.11.2014r. o godz.16.30.

Mecz piłki ręcznej UKS Budzyń-UKS Borek Wlkp.

Sukces piłkarek ręcznych - zawodniczki powołane do Kadry Wielkopolski Piłki Ręcznej rocznik 2001 (trener Anna Dajczak)

Ciężka praca się opłaca!!! Uczennice Naszego Gimnazjum: Wiktoria Zielińska kl. Ic oraz Julia Kossakowska kl. Ic zostały powołane do Kadry Wielkopolski Piłki Ręcznej rocznik 2001, czyli do grupy 25 najlepszych zawodniczek w województwie. Dziewczęta te uczestniczyły w zgrupowaniu w dniach 24-26.10.2014r. i pokazały się z dobrej strony. Kolejne treningi kadry już w listopadzie – my mamy nadzieję na następne powołania naszych zawodniczek.

 


 

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna juniorek młodszych (trener Jarek Dajczak)

Krok po kroku …
Kolejny krok w walce o Mistrzostwo Ligi Wielkopolskiej Piłkarek Ręcznych wykonany! Zespół Juniorek Młodszych budzyńskiego UKS –u, po zaciętym meczu pokonał na wyjeździe zespół z Gołańczy 18 : 13 i tym samym jest najlepszy wśród drużyn z Rejonu Pilskiego… Mam nadzieję, że to nie koniec dobrej passy Naszych piłkarek ręcznych i pokażemy się z dobrej strony w walce z bardziej doświadczonymi przeciwnikami na arenie wojewódzkiej.

Gratuluję sukcesu … Dziękuję za zaangażowanie.
Trener

UKS Budzyń - UKS Gołańcz

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna dziewcząt młodszych (trener Anna Dajczak)

6.11.2014r. Zespół Młodziczek wrócił z 12 godzinnej wyprawy na koniec województwa wielkopolskiego z Kępna. Drużyna gospodarzy nie była zbyt gościnna i udzieliła nam surowej lekcji piłki ręcznej. Niestety, żeby dorównać wieloletniemu doświadczeniu drużyny z Kępna, musimy jeszcze wiele przepracować. Kibiców zapraszamy na kolejny mecz 20.11.2014r. o godz. 16.30 do hali budzyńskiego Gimnazjum.

 

UKS Budzyń – UKS Kępno

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna juniorek młodszych (trener Jarek Dajczak)

15.11.2014r. Sensacja w hali Budzyńskiego Gimnazjum….

Po ciężkim meczu zawodniczki budzyńskiego UKS pokonały bardziej doświadczony zespół Dąbrówka Gniezno. Nasze dziewczyny pokazały charakter przegrywając do przerwy 14 : 9, ostatecznie wygrały mecz 24 : 22. Trenerzy Jarosław Dajczak oraz Łukasz Nikodem nie kryją satysfakcji i zadowolenia z gry swojego zespołu. Dziewczyny Gratulujemy!!!

Galeria obrazów

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna dziewcząt młodszych (trener Anna Dajczak)

20.11.2014r. Zespół Młodziczek zagrał mecz ligowy z drużyną MKS MOS Gniezno. Nasze dziewczęta starały się sprostać rywalowi, który corocznie walczy na arenie ogólnopolskiej, jednak nie było to łatwe zadanie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7 : 25. Był to ostatni mecz Młodziczek w tej kolejce, następne spotkania będą rozgrywane dopiero w styczniu. Wszystkim kibicom serdecznie dziękujemy za wsparcie i już zapraszamy na kolejne mecze w nowym roku.

 

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna juniorek młodszych (trener Jarek Dajczak)

23.11.2014r. Dobra passa naszego zespołu została przerwana. Po trzech kolejnych zwycięstwach nie daliśmy rady pokonać zespołu MUKS Koźmin Wlkp. Do ostatnich minut wynik trzymał się blisko remisu, niestety tym razem to my nie wytrzymaliśmy nerwowej końcówki meczu wyjazdowego. Kolejne spotkanie już 28.11.2014r. o godz. 17.00 w naszej hali. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej!!!

 


 

UKS Olimpijczyk Budzyń – piłka ręczna juniorek młodszych (trener Jarek Dajczak)

28.11.2014r. Czwarta wygrana zespołu UKS Olimpijczyk w kategorii Juniorka Młodsza. Tym razem pokonaliśmy drużynę MKS Real Astromal Leszno wynikiem 26 : 21. W tej rundzie został nam jeszcze mecz wyjazdowy z zespołem Bukowia Buk. Kibice trzymajcie kciuki!!!

Kibicujemy na meczu I Ligii Kobiet

10.01.2015r. Zawodniczki UKS "Olimpijczyk" Budzyń kibicowały na meczu I Ligii Kobiet w Obornikach. Spotkanie pomiędzy gospodarzami a Gdańskiem zakończyło się zwycięstwem gości 32 : 23. W drużynie z Gdańska gra zawodniczka Reprezentacji Polski Karolina Siódmiak, która znalazła chwilę czasu na pamiątkowe zdjęcia z naszymi dziewczętami.

Galeria obrazów

UKS Budzyń-Ręczniak Piła

UKS Olimpijczyk Budzyń w kategorii Juniorka Młodsza rozpoczął 17.01.2015r. rozgrywki ligowe meczem wyjazdowym z drużyną Ręczniak Piła. Bardzo trudne spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 20 : 19. Mamy nadzieję, że kolejne mecze będą równie emocjonujące i zakończone zwycięstwami naszej Drużyny.

  

UKS Budzyń – UKS Gołańcz

W piątek 23.01.2015r. zespół UKS Olimpijczyk Budzyń w kategorii Juniorka Młodsza rozegrał mecz piłki ręcznej z drużyną UKS Rolnik Gołańcz. Nasze dziewczęta prowadziły od początku spotkania i do końca kontrolowały przebieg meczu wygrywając wysoko 29:11. Gratulujemy!

 

UKS Olimpijczyk Budzyń – UKS Bukowia Buk

W czwartek 29.01.2015r. UKS „Olimpijczyk” w kategorii Młodziczka (I i II klasy gimnazjum) rozegrał pierwsze spotkanie w drugiej rundzie rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt. Naszym przeciwnikiem był zespół UKS Bukowia Buk - drużyna z czołówki naszego województwa. Dziewczęta z Budzyńskiego Gimnazjum spisały się bardzo dzielnie, momentami walcząc jak równy z równym. Porażka w tym spotkaniu nie boli, gdyż rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Dziewczęta gratulacje!!!

Galeria obrazów

UKS Budzyń - MUKS Koźmin Wlkp.

UKS Olimpijczyk Budzyń rozegrał dwa mecze z Koźminem: w kategorii Juniorka Młodsza w Budzyniu, a w kategorii Młodziczka w Koźminie. Niestety zespół MUKS Koźmin Wlkp. pokonał nas w obu spotkaniach (20:18 starsze i 18:14 młodsze). Postaramy się zrewanżować w kolejnych meczach!

   

UKS Olimpijczyk Budzyń - UKS Pantery Dopiewo

UKS Olimpijczyk Budzyń w kategorii Młodziczka rozegrał na własnym parkiecie 11.02.2015r. mecz ligowy z drużyną UKS Pantery Dopiewo. Pomimo, że zespół gości jest rywalem z dużym doświadczeniem ligowym i nie udało nam się wygrać, to wywalczyliśmy korzystny wynik 12:21. Natomiast zespół Juniorki Młodszej 12.02.2015r. rozegrał mecz wyjazdowy z drużyną MKS Real Astromal Leszno. Zespół osłabiony kontuzjami nie dał rady stawić czoła przeciwnikowi i przegrał 28:15. Zapraszamy kibiców na mecz Juniorek 28.02.2015r. o godz. 14.00. w hali budzyńskiego gimnazjum.

UKS Olimpijczyk Budzyń - Bukowia Buk

28.02.2015r. Juniorki Młodsze UKS Olimpijczyk Budzyń rozegrały ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie z liderem - zespołem Bukowia Buk. Mecz okazał się ciekawym widowiskiem sportowym i pomimo, iż zespół gości wygrał 30:23, dziękujemy drużynie Olimpijczyka, gdyż nasze dziewczęta zagrały bardzo dobre spotkanie. Tabelę końcową zamieścimy po zakończonej rywalizacji pozostałych zespołów.

   

Ogólnopolski Turniej Towarzyski Piłki Ręcznej Dziewcząt "Pantera Cup 2015”

Dziewczęta z UKS Olimpijczyk brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Towarzyskim Piłki Ręcznej Dziewcząt "Pantera Cup 2015r." w Dopiewie. 16 drużyn z całej Polski rywalizowało o tytuł najlepszego zespołu i cenne nagrody. Naszym dziewczętom gratulujemy wygranego meczu z drużyną Zagłębie Lubin oraz dziękujemy za piękną rywalizację Fair Play nagrodzoną przez organizatora pamiątkowym pucharem.

Międzypokoleniowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet

W Międzypokoleniowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet rozegranym w niedzielę 31.05.2015r. w hali Gimnazjum wygrał zespół Seniorek Chodzież. Pokonał on zespół Juniorki Budzyń (II miejsce) oraz Młodziczki Budzyń (III miejsce). Turniej rozegrany został w przyjaznej atmosferze i pokazał, że doświadczenie boiskowe odgrywa bardzo ważną rolę. Najskuteczniejszą zawodniczką została Magdalena Nerkowska (Seniorka Chodzież), najlepszą bramkarką - Weronika Binert (Juniorka Budzyń), a najwszechstronniejszą zawodniczką zawodów wybrano Wiktorię Zielińską (Młodziczka Budzyń). Turniej ten został przeprowadzony dzięki funduszom z dotacji Gminny Budzyń. Dziękujemy - UKS Olimpijczyk Budzyń. 

Galeria obrazów