Skip navigation

Szkolny Związek Sportowy

Sukces naszych Gimnazjalistów w zawodach Tenisa Stołowego

Dnia 25.10.2014 r. w Szamocinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział Gimnazja z Szamocina, Chodzieży, Lipiej Góry i Budzynia. Po zaciętej walce w kategorii dziewcząt Gimnazjum z Budzynia zdobyło III m-ce, natomiast w kategorii chłopców nasza drużyna wywalczyła I m-ce i tym samym zdobyła Mistrzostwo Powiatu. Chłopcy będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonu pilskiego. Budzyńskie Gimnazjum reprezentowali: Emilia Niemiro, Angelika Ludowicz, Eryk Rozpłochowski, Michał Nowak, opiekun Małgorzata Polak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Halowej

Reprezentacja Gimnazjum im. Powst. Wlkp. w Budzyniu brała udział w Turnieju Piłki Nożnej Halowej organizowanym przez Gimnazjum w Margoninie. Po emocjonującej walce zespół prowadzony przez p. Jarosława Dajczaka zajął III miejsce. Apetyt był większy, ale cóż musimy jeszcze popracować przed kolejnym turniejem….

Medal Gimnazjalistów w Budzyniu

Dnia 29 listopada 2014 roku w Trzciance odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. Zawody przebiegały w atmosferze prawdziwej rywalizacji sportowej. Dzięki wielkiemu hartowi ducha i sportowemu zacięciu naszych uczennic – Lidii Paszkiewicz i Pauliny Ksyckiej, kolekcja sportowych osiągnięć naszego gimnazjum wzbogaciła się o brązowy medal. Nie można również zapomnieć o Jacku Krawcu i Jakubie Błachowiczu, którzy także dzielnie walczyli o honor naszego gimnazjum zajmując V miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy chcą rywalizować ale i także bawić się ponieważ sport to nie tylko walka ale również zabawa, która dodaje nam wiele pozytywnych wrażeń. Dziękujemy pani Małgorzacie Polak za przygotowanie i opiekę nad zawodnikami, a naszym zdobywcom życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów.

Powiatowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt

W sobotę 17.01.2015r. w hali naszego gimnazjum odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Nasze uczennice pokonały zespół z Szamocina 19 : 6 i tym samym zdobyły Mistrzostwo Powiatu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na etapie Rejonowym!!!

Mamy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców

Dnia 31.01.2015 roku w Hali sportowej naszego gimnazjum odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły 3 gimnazja - gimnazjum z Chodzieży, Szamocina oraz Budzynia. Po zaciętej walce tytuł mistrza w kategorii dziewcząt wywalczyło gimnazjum z Budzynia. Chłopcy natomiast zdobyli Wicemistrzostwo Powiatu. W związku z wygraną, dziewczęta naszego gimnazjum będą reprezentować nas na Mistrzostwach Rejonu, które odbędą się w najbliższym czasie. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunem drużyny jest pani Małgorzata Polak.

Zdobyliśmy Mistrzostwo Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

03.02.2015r. w hali budzyńskiego Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Sześć drużyn z całego rejonu walczyło o tytuł najlepszego zespołu. Nie byliśmy zbyt gościnni i to my zostaliśmy Mistrzami Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt!!! Dziękujemy dziewczęta za piękną walkę i emocje do samego końca turnieju. Gratulacje i trzymamy kciuki za dobry wynik w finale wojewódzkim.

Kolejny sportowy wyczyn naszych gimnazjalistów

Godziny treningów, kolejne wyrzeczenia i oto jest! Wicemistrzostwo Powiatu Chodzieskiego w Piłce Siatkowej Chłopców, które rozegrane zostały dnia 3.03.2015 roku w Szamocinie. W pełnym rywalizacji spotkaniu brało udział 6 szkół z powiatu chodzieskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa dziewięciu następujących uczniów: Krawiec Jacek, Gościński Kamil, Leśniewicz Maciej, Nowak Michał, Nowak Patryk, Błachowicz Jakub, Simiński Michał, Rozpłochowski Eryk oraz Kaczmarek Wojciech. Gratulujemy naszym zwycięzcą oraz trenerowi pani Małgorzacie Polak za zaangażowanie i sportowego ducha rywalizacji oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Budzyńskie szczypiornistki na Mistrzostwach Wielkopolski!

W minionym miesiącu (27-28.03.2015) nasze szczypiornistki wybrały się wraz z trenerem Jarosławem Dajczakiem na dwudniowy gimnazjalny turniej o Mistrzostwo Wielkopolski do Dopiewa. Na zawodach tych grało osiem drużyn z: Dopiewa, Buku, Kępna, Gniezna, Leszna, Przykony, Poznania oraz Budzynia. Nasze dziewczęta były w grupie z Kępnem, Gnieznem i Dopiewem. Po przyjeździe pierwszego dnia rozegrały trzy mecze z drużynami ze swojej grupy. Natomiast drugiego dnia grały już o miejsca z Przykoną i Poznaniem, niestety ponosząc klęskę. Ostatecznie zajęły ósme miejsce. Budzynianki wiedzą już jakie błędy popełniły i miejmy nadzieję, że podczas kolejnych treningów będą się na nich uczyć. Mimo ostatniego miejsca możemy być z naszych dziewcząt naprawdę dumni, ponieważ do ostatnich minut walczyły i nie poddały się. A poza tym to ósme miejsce w Wielkopolsce. Brawo dziewczyny!

Patrycja Łech

Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce – 8 maja 2015r.

• Arkadiusz Ciba - III miejsce rzut oszczepem

Dnia 13.05.2015r. w Rejonowym Etapie Indywidualnych Mistrzostw w LA rozgrywanym w Pile nasi uczniowie odnieśli spory sukces, gdyż w finałowej 8 znaleźli się:

- Julia Burzyńska - VI miejsce

- Jacek Krawiec - VII miejsce

- Róża Cilsdorf - VII miejsce oraz

Karolina Szymanowicz - III miejsce i awans do Etapu Wojewódzkiego.

Gratulacje!!!

Dnia 29.05.2015r. w Poznaniu na Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce uczennica kl. Ic - Karolina Szymanowicz zajęła 10 miejsce w biegu na 600m. Gratulujemy!!!"