Skip navigation

Szkolny Związek Sportowy

 Zwycięstwo naszych gimnazjalistów

Dnia 17.10.2015 r. w Szamocinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział gimnazja z Chodzieży, Szamocina i Budzynia. Po zaciętej walce sportowej w kategorii chłopców uczniowie z budzyńskiego gimnazjum zdobyli I m-ce i tym samym tytuł Mistrza Powiatu, natomiast dziewczęta z Budzynia zostały Wicemistrzyniami Powiatu. W najbliższym czasie  nasi gimnazjaliści będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych w Wyrzysku. Trzymamy kciuki zarówno za trenera Małgorzatę Polak jak i za uczniów Eryka Rozpłochowskiego, Oskara Wituchowskiego, Emilii Niemiro i Angelikę Ludowicz i życzymy im dalszych sukcesów sportowych!!!

Charytatywny  Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W piątek 12.02.2016r. w hali budzyńskiego gimnazjum rozegrany został Charytatywny  Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2005 i młodsze. Mury naszej szkoły odwiedziły reprezentacje z SP Buk, SP Gołańcz, SP9 Gniezno, SP12 Gniezno oraz SP Budzyń. Celem tego turnieju było, aby pokazać jak można się świetnie bawić, a przy tym pomagać innym. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy dyplom i mamy nadzieję, że wywiozła pozytywne wrażenia z wizyty w budzyńskim gimnazjum. Wszyscy uczestnicy Turnieju mieli zapewniony ciepły posiłek, drożdżówki, słodkości oraz napoje, za co serdecznie dziękujemy p. Ciesielskim oraz rodzicom klasy IIc. Dziękujemy również osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia – bez Was nie dalibyśmy rady. Dziękujemy!!!

Organizator - UKS Olimpijczyk Budzyń

 

Galeria obrazów

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 7 października 2015r. w Chodzieży odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze uczennice wzięły udział w tych zawodach i po zaciętej walce zajęły III miejsce.

Skład zespołu: Sandra Kędziora, Karolina Szymanowicz, Martyna Kalkowska, Julia Burzyńska, Julia Kossakowska, Martyna Szurpit, Wiktoria Zielińska, Julia Marchlewicz, Justyna Bornikowska i Weronika Cieślińska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w biegach indywidualnych!

 

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

25.10.2015r. w hali Budzyńskiego Gimnazjum odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet organizowany przez LZS. Nasze uczennice wzięły udział w tych zawodach i zajęły II miejsce w finale przegrywając z drużyną z Prosny. Warto dodać, iż w zespole z Gimnazjum na 9 zawodniczek – 8 to piłkarki ręcznej.

Skład zespołu: Julia Kossakowska, Karolina Szymanowicz, Oliwia Nowicka, Aleksandra Kin, Wiktoria Zielińska, Klaudia Walczak, Daria Kubanek, Katarzyna Szymanowicz i Samanta Musiał.

 

Galeria obrazów

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Halowej Chłopców

30 października 2015r. w Margoninie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Halowej Chłopców. Nasza drużyna nie miała szczęścia w tych zawodach, gdyż w każdym meczu na wyniku zaważyła tylko jedna bramka. Ale w tym roku szkolnym jeszcze mamy szansę zrewanżować się na zawodach w Piłce Nożnej na Orliku.

Skład zespołu: Mikołaj Bonikowski, Jakub Kazimierczak, Kacper Dobrychłop, Kacper Nowicki, Mikołaj Wasil, Daniel Binert, Dawid Księżniakiewicz, Filip Czerwiński, Jan Fryska i Aleksander Łatka.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

Reprezentacja Piłki Ręcznej Dziewcząt (kl. I i II) z Gimnazjum w Budzyniu została zaproszona na Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej do Rataj. Oprócz naszego zespołu i gospodarzy udział w tym turnieju wzięło gimnazjum z Gołańczy.

Było przesympatycznie. Liczyła się zabawa w piłkę ręczną, a Św. Mikołaj, który pojawił się niespodziewanie w hali, rozdawał słodkości. Natomiast w przerwie między meczami chętni walczyli o króla rzutów karnych.

Turniej zakończył się wygraną naszej drużyny, II miejsce dla Gimnazjum Gołańcz, III i IV dla ZSLG Rataje.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Kossakowska
najlepszą bramkarką - Magdalena Bruszyńska
a najskuteczniejszą zawodniczką - Wiktoria Zielińska.

Gratulujemy!

Galeria obrazów

X Bieg Świąteczno - Sylwestrowy

W sobotę 19.12.2015 Gimnazjum w Budzyniu wraz z UKS Olimpijczyk Budzyń brało udział w X Biegu Świąteczno - Sylwestrowym w Pile. Prawie 800 osób przebiegło trasę ok. 3,5km. Na mecie każdy był zwycięzcą i dostał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Na uczestników czekała również ciepła zupka oraz napoje i słodycze. Wśród biegnących osób rozlosowano też cenne nagrody, z czego ucieszyły się nasze uczennice, którym udało się trafić ten szczęśliwy los: Michalina Kostrzewska i Oliwia Nowicka. Mamy nadzieję, że na następnej imprezie tego typu będziemy uczestniczyć w jeszcze liczniejszym gronie.

Galeria obrazów

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

Kolejny etap Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet organizowanego przez LZS odbył się 6 lutego 2016 w hali Budzyńskiego Gimnazjum. W tych zawodach naszą szkołę reprezentowały dziewczęta na co dzień trenujące piłkę ręczną w UKS „Olimpijczyk” Budzyń. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Margonina, drugie miejsce zajęła Chodzież, trzecie zespół z Prosny a czwarte nasze uczennice: Aleksandra Kin, Julia Kossakowska, Daria Kubanek, Anna Krawczyk, Karolina Szymanowicz, Katarzyna Szymanowicz, Samanta Musiał, Oliwia Nowicka, Klaudia Walczak oraz Wiktoria Zielińska.

Galeria obrazów

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt

02.03.2016r. w hali Budzyńskiego Gimnazjum rozegrane zostały Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasza reprezentacja zagrała mecze z drużynami z Szamocina i Rataj, które odwiedziły mury naszej szkoły. Zawody zakończyły się zwycięstwem naszego gimnazjum, drugie miejsce zajęła drużyna z Szamocina a trzecie przypadło dziewczętom z Rataj. W zawodach Rejonowych będą reprezentowały nasz Powiat dwa pierwsze zespoły, gdyż Gimnazjum Budzyń jest finalistą zeszłorocznych zawodów wielkopolskich.

Galeria obrazów

Gimnazjum Budzyń Mistrzem Rejonu Pilskiego po raz trzeci z rzędu!!!

W sobotę 19.03.2016r w Hali Sportowej Gimnazjum w Budzyniu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, rozgrywane o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu. Do Budzynia przyjechali mistrzowie swoich powiatów oraz dwa zespoły z powiatu chodzieskiego. Do rywalizacji przystąpiły szkoły gimnazjalne z: Złotowa, Piły, Czarnkowa, Wągrowca, Szamocina oraz Budzynia. Turniej podzielony był na dwie części: fazę grupową oraz finałową, którą zakończył pojedynek o tytuł Mistrza Rejonu Pilskiego pomiędzy zespołami Budzynia oraz Szamocina czyli obu reprezentantów Naszego Powiatu, który zakończył się wynikiem 13:2. Goście z powiatu złotowskiego oraz wągrowieckiego musieli zadowolić się pojedynkiem o trzecie miejsce. Gimnazjum nr.1 z Piły oraz Gimnazjum Czarnków zmierzyli się w pojedynku o miejsca piąte i szóste. Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Rejonu Pilskiego w roku szkolnym 2015/ 2016 wygląda następująco:

  • 1. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu;
  • 2. Zespół Szkół w Szamocinie;
  • 3. Gimnazjum Miejskie nr. 1 Wągrowiec;
  • 4. Gimnazjum nr. 1 Złotów;
  • 5. Zespół Szkół nr.1 Piła;
  • 6. Gimnazjum Czarnków

Dziewczętom z Budzynia gratuluję sukcesu i cieszę się, że ciężka praca na treningach i turniejach towarzyskich przynosi efekty. Należy wspomnieć, iż dziewczęta z Budzynia przygotowując się do tych zawodów jako UKS „Olimpijczyk” Budzyń, wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Pantera” Cup w Dopiewie. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów. Dziękuję również dyrektorowi budzyńskiego GOK-u za ufundowanie pucharów i medali. Liczymy razem z sympatykami „budzyńskiej piłki ręcznej”, że dziewczęta zaprezentują się z jak najlepszej strony w zbliżających się Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.                                               

                                               Jarosław Dajczak

Galeria obrazów