Skip navigation

Newsy

Startuje konkurs NBP dla młodzieży. Zachęcamy do udziału!

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej, piętnastej już edycji „Konkursu na pracę pisemną”, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 • Gimnazja: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać”

Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wykorzystywania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych. Ważne jest również przekonanie młodzieży, że wiedza o finansach i ekonomii nie jest skomplikowana i nudna, za to bardzo potrzebna. Dlatego zaproponowano tematy bardzo bliskie codziennemu życiu. Mają one na celu zwrócenie uwagi na to, że umiejętność oszczędzania, jak i racjonalnego zaciągania długów jest niezbędna we współczesnym świecie. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie publicznych i niepublicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

Pracę należy przygotować w języku polskim. Może zawierać zdjęcia i wykresy, a jej objętość musi mieścić się na 5 stronach formatu A4 (maksymalnie – 10 stron). Praca powinna posiadać spis bibliograficzny wszystkich pozycji książkowych, artykułów, aktów prawnych, stron internetowych itp., które autor wykorzystał w swoim materiale.

Dla autorów najlepszych prac czekają nagrody:

 • I miejsce - nagroda pieniężna w wysokości 3700 zł brutto,
 • II miejsce - nagroda pieniężna w wysokości 3200 zł brutto,
 • III miejsce - nagroda pieniężna w wysokości 2700 zł brutto,
 • trzy wyróżnienia: nagroda pieniężna w wysokości po 1200 zł brutto.

Nagrody otrzymają również nauczyciele – opiekunowie merytoryczni najlepszych zgłoszeń.

Prace konkursowe można przesyłać do 16 października 2016 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie konkursowej

Ogłoszenie wyników konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia 2016 r.

więcej informacji na stronie http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2016/praca_pisemna/praca_pisemna.html

Zachęcamy do udziału!

 

SKO news - konkursy

 


 

Październik to miesiąc, w którym zachęcamy wszystkich do oszczędzania. Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w BS". Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju, który oferuje wiele ciekawych i ambitnych akcji. Jedną z nich jest konkurs „Oszczędna świnka” na wykonanie skarbonki z materiałów recyklingowych. Zapraszamy także do uczestnictwa w naszych szkolnych przedsięwzięciach, inicjowanych przez Gimnazjalne SKO. Jednym z nich jest konkurs „Mistrz oszczędzania” kierowany do wszystkich sko-wiczów. Zachęcamy do śledzenia nowinek naszej Gimnazjalnej SKO oraz do aktywnego włączenia się we wszystkie nasze akcje i przedsięwzięcia. Drogi uczniu - warto oszczędzać swe fundusze na książeczce SKO. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy.

EKO "Oszczędna świnka" - konkurs na skarbonkę

Rusza konkurs pt. „Oszczędna świnka” – jest to dodatkowy konkurs, ogłoszony na stronie internetowej www.skowsgb.pl, organizowany w ramach całorocznego programu SKO, a polegać on będzie na wykonaniu przez uczniów skarbonki z materiałów recyklingowych.

Skrót zasad i przebiegu konkursu „Oszczędna świnka”:

 • 21 października do 5 listopada 2014 r. –wykonanie skarbonki/świnki z materiałów recyklingowych, wykonanie jej zdjęcia i przesłanie fotografii jako pliku graficznego z danymi ucznia (imię i nazwisko, klasa) do opiekuna SKO na adres biokarolina@poczta.onet.pl; opiekun przesyła zdjęcia na platformę www.skowsgb.pl;
 • 10 do 14 listopada 2014r. - organizator konkursu dokonuje weryfikacji zdjęć pod względem ich zgodności z regulaminem; następnie zdjęcia zostają zamieszczone na platformie www.skowsgb.pl
 • 17 do 28 listopada 2014r. na stronie internetowej dedykowanej programowi SKO trwa głosowanie na najlepszą świnkę-skarbonkę – głosują zalogowani użytkownicy platformy www.skowsgb.pl. Każda z osób może oddać tylko jeden głos dziennie;
 • Do 15 grudnia 2014r. następuje ogłoszenie wyników – wygrywają trzy szkoły, które zdobyły największą liczbę głosów.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs "Mistrz oszczędzania" 2014/2015
 • Organizatorem konkursu jest opiekun Gimnazjalnej SKO – Pani Karolina Małofiej
 • Konkurs trwa od 01.11.2014 roku do 31.05.2015 roku.
 • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń należący do SKO.
 • Spośród wszystkich uczniów będących członkami Gimnazjalnej SKO wyłoniony zostanie tylko jeden uczeń – „Mistrz oszczędzania”.
 • Organizator przewiduje przyznanie tytułu „Mistrz oszczędzania”, wręczenie dyplomu oraz ufundowanej nagrody.

Kryterium wyłonienia „Mistrza Oszczędzania” jest wysokość zgromadzonej sumy na książeczce SKO - nie jest ważne to, jak często będą dokonywane wpłaty – najważniejsza jest zaoszczędzona na książeczce kwota. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu 2015 roku na apelu podsumowującym pracę Gimnazjalnej SKO.

 

Wystawy szkolne - co nieco o oszczędzaniu, waluty świata

Na szkolnym korytarzu pojawiły się tablice z informacjami m.in. o historii pieniądza, o walutach na świecie, aforyzmy o oszczędzaniu i pieniądzach, pojęcia ze świata ekonomii i bankowości. Do informacji uczniów podano dodatkowo informacje o konkursach organizowanych przez SKO - "Mistrz oszczędzania" oraz "Oszczędna świnka", ponadto plan pracy i regulamin SKO.

 

 

Świnki-skarbonki

Oto początkowe efekty prac uczniowskich, którzy podjęli się realizacji konkursowej „Oszczędnej świnki-skarbonki”. Niebawem galeria zdjęć powiększy się o nowe realizacje.

Oszczędna świnka - prace uczniów

Konkurs SKO - Oszczędna Świnka

Bierzemy udział w konkursie „Oszczędna świnka” na stronie internetowej www.skowsgb.pl. Uczniowie wykonali skarbonki z materiałów recyklingowych. Ponadto w szkole odbyło się wewnętrze głosowanie na najlepszy projekt skarbonki. Spośród 10 wystawionych przez opiekuna SKO prac, uczniowie w wyniku głosowania wyłonili trzy, które otrzymały największą liczbę głosów:

 • I miejsce – Sandra Aniołek, kl. IIIa
 • II miejsce – Dawid Wasil, kl. II c
 • III miejsce – Aleksander Kaczmarek, kl. III c

Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w konkursie, gimnazjalistom zaś za udział w głosowaniu. Zwycięzcy otrzymają oczywiście nagrody za swoje wyróżnione projekty eko-skarbonek.

 

 

 

   

Konkurs na logo Gimnazjalnej SKO

W tym konkursie szkolnym nie przyznano zwycięskich nagród, a drobne upominki za udział w konkursie otrzymali:

Anna Bankowska, kl. I a

Sylwia Wawrzyniak, kl. I a

Weronika Walkowiak, kl. I a

Kamila Piochacz, kl. Ia

Jakub Ganclerz, kl. I c

Roksana Kasprzyk, kl. II b

Patryk Gruszczyński, kl. II b

Kacper Ślesiński, kl. III a 

Galeria obrazów


 

Audycja radiowa - Oszczędzanie

http://www.skef.pl/multimedia/audycje-radiowe/

Promowanie oszczędności – wizyta w banku

W dniu 7 grudnia 2015 roku, grupa uczniów naszego gimnazjum, zainteresowana edukacją ekonomiczną, wraz z opiekunem SKO, panią Karoliną Małofiej,  złożyła wizytę w siedzibie w Banku Spółdzielczego w Budzyniu. Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie młodzieży z działalnością placówki oraz promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Młodzież przywitała Dyrektor Banku Spółdzielczego w Budzyniu, Pani Barbara Ksycka. Zaś Pani Ewa Nochowicz przybliżyła uczniom zakres usług oferowanych przez bank. Zachęciła również młodzież do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na koncie SKO oraz na specjalnych kontach oszczędnościowych, przygotowanych właśnie dla młodych. Finansowa edukacja młodzieży to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród nich ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wyprawy do banku otrzymał drobny upominek.

Galeria obrazów