Skip navigation

marzec 2017

Gimnazjalna Olimpiada Matematyczno -  Informatyczna „GOMI”

W tym roku ponownie 11 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gimnazjalnej Olimpiadzie Matematyczno -  Informatycznej „GOMI”, której organizatorem  jest Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. GOMI składa  się z etapów: szkolnego i międzyszkolnego i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:  kategoria I - uczniowie klas I, kategoria II - uczniowie klas II, kategoria III - uczniowie klas III. Merytorycznie GOMI obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki i informatyki w gimnazjum, poszerzone o zadania logiczne. W kategorii pierwszej najlepsi okazali się Karol Nowacki ( I a ) i Marta Ciesielska ( I b).  W kategorii drugiej najlepsze wyniki osiągnęli Dominika Prech ( II a ), Maria Troczyńska ( II b) oraz Jaku Sell (II c ), a w kategorii trzeciej Wiktor Nowacki ( III a) i Wojciech Kaczmarek ( III c). Dziewiątego marca ww. uczniowie zmierzą się w finale Olimpiady Matematyczno – Informatycznej „GOMI”. Etap ten odbywa się przy użyciu komputerów.  Opiekunami szkolnymi olimpiady są pani Marlena Oko- Kowalczyk oraz pani Katarzyna Pawlak. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone na przełomie marca i kwietnia w Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. Trzymamy kciuki za naszych uczestników.

Viktoria budzyńskich historyków

Uczniowie - Wiktor Nowacki z klasy III A i Dominik Romanowski z Klasy II B zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a Joanna Bucholc z Klasy III A została Finalistką tego konkursu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Hanny Danielewicz. Konkurs obejmował znajomość dziejów ludzkości, a w szczególności historię Polski z okresu walk o niepodległość. Uczniowie w pełni zrealizowali motto szkoły: "Być, trwać, pamiętać w służbie Ojczyzny i edukacji". Wielkie gratulacje za osiągnięcie najwyższych sukcesów gimnazjalnych w dziedzinie historii.

Finalista z angielskiego

11 marca 2017 roku odbył  się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Z ogromną przyjemnością chcemy zakomunikować, że uczeń naszego gimnazjum Piotr  Galon uzyskał tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie III.

Gdziekolwiek była Ona, tam był Raj…

To motyw przewodni Dnia Kobiet, który obchodziliśmy w naszej szkole 13 marca br. Apel przygotowali uczniowie nad którymi czuwały Panie: Żaneta Puweł, Zofia Wieczorek, Kamila Kuczyńska i Edyta Kaźmierska. Wiadomo, że kobieta to istota nieodgadniona, tajemnicza, o wielu obliczach, wiadomo również, że świat bez kobiet byłby pusty, smutny i nijaki. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim jak ważną rolę w życiu pełni kobieta. Było nastrojowo, chwilami lirycznie ale przede wszystkim wesoło. Poznaliśmy historię Adama i Ewy inspirowaną twórczością Marka Twaina, różne oblicza kobiety występujące w literaturze i tu warto zaznaczyć, że taniec Esmeraldy wywołał nie lada poruszenie wśród widowni. Całość dopełnił pokaz mody prosto z Paryża – przecież już wkrótce wiosna. Mamy naprawdę utalentowaną młodzież z poczuciem humoru. Należy podkreślić, że większość ról kobiecych zagrali chłopcy – czym rozbawili publiczność do łez. Na zakończenie przy dźwiękach piosenki Marka Grechuty chłopcy rozdali wszystkim paniom i dziewczętom samodzielnie wykonane życzenia.

Galeria obrazów

I miejsce budzyńskich gimnazjalistów w VIII Powiatowym Konkursie Fizycznym o charakterze drużynowym. Dobra passa naszych gimnazjalistów trwa

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu zorganizowano w dniu 20 marca 2017r. VIII Powiatowy Konkurs Fizyczny o charakterze drużynowym. Biorąc udział w konkursie młodzi naukowcy mieli okazję wykazać się wiedzą z dziedziny fizyki i astronomii. W skład drużyny z naszej szkoły weszli tegoroczni laureaci Przedmiotowego Konkursu Fizycznego: Wiktor Nowacki /kl. IIIa/ i Karol Nowacki /kl. Ic/. Do tandemu niezwykle utalentowanych braci dołączyła Wiktoria Zielińska - uczennica klasy IIIc. Za przygotowanie i opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi udział w konkursie odpowiedzialna była nauczycielka fizyki, Pani Alicja Kępka. Wytypowanie uzdolnionej i ambitnej Wiktorii Zielińskiej i włączenie jej do teamu utytułowanych już braci Nowackich  okazało się strzałem w dziesiątkę. Dziewczynka wykazała się ogromną wiedzą z dziedziny fizyki i umiejętnością rozwiązywania zadań. Zdobyła również imponującą ilość punktów i w istotny sposób przyczyniła się do ogromnego sukcesu całej drużyny. Do konkursu przystąpiło 7 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Drużyna naszego gimnazjum zajęła I MIEJSCE. Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe i kompasy. Puchary i dyplomy wręczył Starosta Powiatu Wągrowieckiego - Tomasz Kranc. Wynik jaki osiągnęli budzyńscy gimnazjaliści, pozwolił całkowicie zdeklasować pozostałe drużyny. Indywidualnie - Wiktor Nowacki zdobył największą ilość punktów i otrzymał również puchar. Drużyna z budzyńskiego gimnazjum zdobyła zatem najcenniejsze trofea grupowo i indywidualnie. Oczekując na wyniki, uczniowie, biorący udział w konkursie, uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Tomasza Martyńskiego, kierownika Instytutu Badań Materiałowych i Inżynierii Kwantowej Politechniki Poznańskiej. Tematem wykładu były „ Drgania i fale ”. Wykład poparty był licznymi pokazami i doświadczeniami. Podsumowując wyniki - dyrektor ZSP nr 2  w Wągrowcu, Beata Dobrochowska – Byczyńska poinformowała, że żadna drużyna nie osiągnęła nigdy tak wysokiego rezultatu jak drużyna z budzyńskiego gimnazjum.  Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, naszego teamu. Wiktorio, Wiktorze i Karolu to był Wasz dzień.  Gratulacje!!!

 Alicja Kępka

                                                           Dyplomowany nauczyciel fizyki

        

Szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach od 20 do 22 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Jest to czas szczególnie ważny dla wszystkich uczniów wyznania Rzymskokatolickiego - czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem, nawet takim, które jeszcze bardzo krótko trwa. Dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w naukach przygotowanych przez księdza Łukasza Gorońskiego –  wikariusza  parafii p.w. św. Wojciecha w Margoninie. Rekolekcje zakończyliśmy Mszą Św. w intencji całej społeczności szkolnej w kościele p.w. Andrzeja Boboli w Budzyniu. Niewątpliwie rekolekcje były czasem potrzebnym do wejrzenia w głąb siebie, ożywienia wiary i dobrego przygotowania się na Święta Wielkiej Nocy.

Galeria obrazów

Spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicielami firm

24 marca 2017 roku w budzyńskim gimnazjum gościliśmy wielu przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Te liczne spotkania są gestem skierowanym w stronę naszych uczniów klas III, by na dwa miesiące przed podejmowaniem wyboru szkoły, zawodu umożliwić im zapoznanie się  z ofertą edukacyjną szkół z różnych miejscowości. W tym roku przybyli do nas: I Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Barbary z Chodzieży, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego z Chodzieży-  przedstawiciel firmy Europol  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Wągrowca, Zespół Szkół nr 2  z Piły,  Zespół Szkół Licealno- Gimnazjalnych z Rataj oraz Edukacja Lubasz. Spotkaniom tym towarzyszyła miła atmosfera. Byliśmy świadkami musztry oraz kajdankowania - swoje umiejętności pokazali uczniowie uczęszczający do klas mundurowych. Nasi uczniowie otrzymali ulotki reklamujące daną placówkę, mieli również możliwość zadawania pytań, porozmawiania z uczniami już uczącymi się w danej szkole. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia prowadzone przez szkołę ułatwią naszej młodzieży wybory edukacyjno- zawodowe. Dwa lata z rzędu korzystając z okazji, że gościliśmy u siebie tylu ciekawych gości łączyliśmy  ten dzień z dniem Baby Wielkanocnej. Jednak do Wielkanocy jest jeszcze trochę czasu. Dlatego też z inicjatywy nauczycielki- pani Alicji Kępki w tym roku uczniowie przygotowali oprócz babek  wspaniałe muffinki dla naszych gości.

Galeria obrazów

WIELKANOCNY KONKURS BABEK I MUFFIN

Tradycją budzyńskiego Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich stał się konkurs pieczenia bab wielkanocnych. W tym roku urozmaiceniem były również muffiny. Pyszne i pięknie udekorowane ciasta stały się prawdziwym hitem zapowiadającym zbliżającą się Wielkanoc. Konkurs przeprowadza się tradycyjnie w dniu, w którym odbywają się spotkania  uczniów klas III z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicielami firm. W konkursie kulinarnym, 24 marca br. udział wzięło 25 uczniów.  Poziom upieczonych bab i muffin był tak wysoki, że trudno było jury wybrać  najsmaczniejszy oraz najpiękniejszy produkt. Dlatego też, zaproszeni goście, którzy przybliżyli naszej młodzieży ofertę edukacyjno - zawodową  poszczególnych szkół, chętnie kosztowali oraz pomagali wybrać zwycięzców konkursu. Wyróżnieniem specjalnym była też tradycyjnie już przyznawana NAGRODA  DYREKTORA SZKOŁY. Miło nam poinformować, że w tym roku dyrektor gimnazjum – Pani Kinga Buszkiewicz wyróżniła Cypriana Kozłowskiego za upieczenie „Baby z motylem”.

A oto pozostałe wyniki konkursu:

kategoria: „ Baba wielkanocna”:

 •   I miejsce:  Klaudia Szczurek    – kl. III b
 •  II miejsce:  Patryk Tomczyk       – kl. III d 
 • III miejsce:  Jakub Kaźmierczak – kl. III d

kategoria: „ Muffiny”:

 •   I miejsce:  Wojciech Kaczmarek                      – kl. III c
 •  II miejsce:  Anna Krawczyk i Aleksandra Kin    – kl. III c
 • III miejsce:  Hubert Krzykawski                          – kl. III a

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych. Szanowni rodzice - dziękujemy za zakupione produkty i znakomite przepisy.

 Komisja w składzie:

Przewodniczący: dyr. Kinga Buszkiewicz

Opiekunowie konkursu:

Alicja Kępka

Żaneta Puweł

Kamila Kuczyńska

Galeria obrazów

Nasz uczeń wśród WSPANIAŁYCH 2016

Uczeń Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu 24 marca 2017 roku został uhonorowany tytułem Laureata "Super Piątki" WSPANIALI 2016 w kategorii Talent Ziemi Chodzieskiej. Wiktor jest wielokrotnym laureatem konkursów przedmiotowych  z fizyki, matematyki oraz chemii i historii, jest wszechstronnie uzdolniony i aktywny w życiu szkoły. Serdecznie gratulujemy tak wielu osiągnięć i życzymy mu kolejnych sukcesów.

Wisienka na torcie!

17 marca br. odbył się w Poznaniu etap wojewódzki ostatniego już z przedmiotowych konkursów dla gimnazjalistów – konkursu matematycznego. Miło mi poinformować, że znowu mamy powody do radości i znowu dzięki Wiktorowi Nowackiemu! Wiktor po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności – został laureatem tego konkursu, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. W bieżącym roku szkolnym to już czwarty tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego, którym może się pochwalić (wcześniej były: chemia, fizyka i historia). Praca i talent zaowocowały tak wspaniałymi efektami. Mieliśmy wielu świetnych uczniów, ale takiego w historii naszej szkoły jeszcze nie było!

Nauczyciel matematyki Gabriela Piotrowicz

Mistrzostwo Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt zostało obronione

18.03.2017r. w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu odbył się finał Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Po przybyciu na miejsce zgłoszonych zespołów nastąpiło losowanie drużyn do dwóch grup. Zespoły mistrza i wicemistrza rejonu pilskiego z poprzedniego roku (Budzyń i Szamocin) zostały rozstawione. Po losowaniu układ grup wyglądał następująco.

Grupa „A”

 1. Gimnazjum Budzyń
 2. Gimnazjum Drawsko
 3. Gimnazjum Zakrzewo

Grupa „B”

 1. ZS Szamocin
 2. Gimnazjum Gołańcz
 3. Gimnazjum nr 4 Piła

Zawody prowadzone systemem „każdy z każdym” w grupach oraz następnie rozgrywki finałowe dały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z różnymi przeciwnikami. Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

 1. G. Budzyń
 2. G. nr 4 Piła
 3. G. Drawsko
 4. G. Gołańcz
 5. G. Zakrzewo
 6. ZS Szamocin

W składzie zwycięskiej drużyny z Budzynia wystąpiły: Aleksandra Kin, Wiktoria Zielińska, Samanta Musiał, Daria Kubanek, Katarzyna Szymanowicz, Martyna Szurpit, Oliwia Nowicka, Anna Krawczyk, Martyna Kalkowska, Julia Kossakowska.

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Gimnazjum w Budzyniu p. Kindze Buszkiewicz za ufundowanie pucharów oraz medali dla trzech pierwszych drużyn.
Natomiast dzięki dofinansowaniu Szkolnego Związku Sportowego można było zapewnić obsługę sędziów, opiekę techniczną, pomoc medyczną oraz zakupić drożdżówki dla zawodniczek. Opiekunowie zespołu  Anna Dajczak oraz Jarosław Dajczak gratulują dziewczętom sukcesu sportowego oraz zachęcają do dalszej wytrwałej pracy, aby godnie reprezentować Budzyńskie Gimnazjum na Mistrzostwach Wielkopolski.

 

Galeria obrazów