Skip navigation

kwiecień 2017

Kolejne sukcesy z wiedzy historycznej

Dominik Romanowski z klasy II B został Laureatem Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu: "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", a Finalistą został Karol Nowacki z klasy I C. Gratulujemy sukcesów i doceniamy ogromny wkład pracy w zgłębianiu wiedzy o historycznych wydarzeniach. Dominik będzie jeszcze brał udział w ogólnopolskim finale w Warszawie. To kolejny  wielki sukces gimnazjalistów budzyńskich, których opiekunem była pani Hanna Danielewicz

Po Mistrzostwie Rejonu Pilskiego czas „zaatakować” Wielkopolskę

Po zdobyciu mistrzostwa Rejonu Pilskiego przyszedł czas na zmagania na szczeblu województwa. Dnia 4 kwietnia 2017r w Budzyńskim Gimnazjum odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt w kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych. Reprezentacja Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu w składzie: Wiktoria Zielińska, Julia Kossakowska, Katarzyna Szymanowicz, Oliwia Nowicka, Aleksandra Kin, Samanta Musiał, Martyna Szurpit, Martyna Kalkowska, Anna Krawczyk oraz Daria Kubanek (która została nagrodzona tytułem najlepszego bramkarza turnieju), stanęła na wysokości zadania i pokonując zespoły z Koźmina Wielkopolskiego oraz Poznania zajęła II miejsce w turnieju i awansowała do najlepszej czwórki zespołów Wielkopolski. Budzyński turniej wygrał zespół z „Buku”, ale mamy nadzieję zrewanżować się w ścisłym finale Mistrzostw Wielkopolski. Dziękujemy za przybycie wszystkim zaproszonym gościom i zgodnie z zapowiedziami o przynoszeniu szczęścia mamy zaszczyt zaprosić ponownie wszystkich gości oraz kibiców którzy byli z nami na hali podczas półfinałów, jak również wszystkie osoby które chciałyby wesprzeć Nasz zespół w turnieju finałowym. Dzięki dobrej organizacji, warunkom oraz sukcesowi sportowemu którym jest awans do najlepszych 4 zespołów Wielkopolski, Szkolny Związek Sportowy postanowił przyznać organizację Finału Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego XVIII Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt właśnie szkole z Budzynia. Serdecznie zapraszamy 17 maja o godzinie 10.15 do Hali Widowiskowo – Sportowej Budzyńskiego Gimnazjum.

Galeria obrazów

Sukcesy językowe naszych gimnazjalistów

22 marca 2017 roku w Wągrowcu odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Nasi uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w teście leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego i niemieckiego. Z przyjemnością informujemy, że III miejsce z języka angielskiego otrzymał Piotr Galon z kl. II b. 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w  Ratajach odbyła się kolejne edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego. W konkursie brało udział 5 gimnazjów z naszego powiatu. Uczniowie pisali test leksykalno-gramatyczny, a następnie 5 uczniów z najlepszymi wynikami uczestniczyło w części ustnej. Wyróżnienie w tymże konkursie zdobył Patryk Grochowalski z kl. II a. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a laureatom gratulujemy.

Galeria obrazów

Egzamin gimnazjalny 2017

Kwiecień to miesiąc, w którym w całym kraju przeprowadzany jest tradycyjnie egzamin gimnazjalny. Z częścią humanistyczną obejmującą historię, wiedzę o społeczeństwie oraz język polski nasi uczniowie zmagali się w dniu 19 kwietnia. Egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał 90 minut. Podobnie wyglądał drugi dzień egzaminów (czwartek). O godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii). Po przerwie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z matematyki. Mieli na to 90 minut. W piątek, 21 kwietnia odbył się egzamin z języka obcego, przeprowadzany on został na dwóch poziomach. Najpierw odbył się test na poziomie podstawowym, następnie uczniowie pisali test na poziomie rozszerzonym. Testy, które napisali uczniowie, zostały zakodowane. Będą je sprawdzać egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminów, które będą miały znaczący wpływ na efekty rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, ogłoszone zostaną w drugiej połowie czerwca.

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2016 / 2017 - Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom – uczniom gimnazjów

Dnia 11 kwietnia br. w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 556 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało zaświadczenia i nagrody, które w imieniu Wielkopolskiego Kuratora wręczył dr Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty. Pan Kurator wyraził słowa uznania dla uczniów, doceniając ich trud w uzyskiwaniu wiedzy, cyt. „Jesteście tymi, którzy postawili przed sobą dalekosiężne cele i wysoko postawiliście sobie poprzeczkę. Trwajcie w tym wysiłku i osiągajcie nowe horyzonty, a zdobyta wiedza będzie Wam w tym pomocna.”  Do konkursów przedmiotowych przystąpiło w tym roku szkolnym 38 509 gimnazjalistów; tytuł finalisty uzyskało 655 uczniów, a tytuł laureata 556 uczniów, w tym: 2 uczniów uzyskało tytuł laureata z 4 konkursów przedmiotowych, w tym uczeń budzyńskiego gimnazjum:

  • Wiktor Józef Nowacki z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu (fizyka, matematyka, chemia, historia),

12 uczniów uzyskało tytuł laureata z 3 konkursów przedmiotowych, 51 uczniów uzyskało tytuł laureata z 2 konkursów przedmiotowych.

Ponad to 3 uczniów naszego gimnazjum uzyskało tytuł laureata z 1 konkursu przedmiotowego, są nimi:

  • Karol Nowacki (fizyka),
  • Joanna Bucholc (język polski)
  • Dominik Romanowski (historia)

Podniosłym chwilom wręczenia zaświadczeń laureata towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina, a niewątpliwą ozdobą tej uroczystości był występ Barbary Żołnierczyk uczennicy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, która na skrzypcach zagrała utwór Antonio Bazziniego – Taniec Karzełków. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

                                                                                              Alicja Kępka

                                                                                  Dyplomowany nauczyciel fizyki