grudzień 2016

Świąteczna zbiórka żywności

I ty możesz dać nadzieję!

Patrycja Pilarska to nasza absolwentka, w bieżącym roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale biotechnologii. Dziewczyna uległa ciężkiemu wypadkowi spowodowanemu nieszczelnością instalacji i zatruciem gazem, przebywa obecnie w szpitalu i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Poniżej udostępniamy numer konta, na który można wpłacać pieniądze na leczenie Patrycji.

Nr konta: 19894500022600125420000020 z dopiskiem (w tytule) DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA PATRYCJI PILARSKIEJ, TPD w Pile Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Budzyniu, 64-840 Budzyń, ul. Lipowa 1.

Pragniemy przyłączyć się do akcji.

Ruszyło głosowanie w konkursie Projekt z klasą!

Głosuj od 1 do 15 grudnia 2016r. - Projekt nr 299 - Uśmiech GIMNAZJALISTY

• Wejdź na www.projektzklasa.pl
• Kliknij przycisk „Głosuj” w oknie projektu nr 299
• Wpisz swój adres e-mail oraz hasło z obrazka i zatwierdź przyciskiem "OK"
• Jeśli głosujesz pierwszy raz, wypełnij także formularz głosowania
• Kliknij w link aktywacyjny, który otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu

Dziękujemy za wsparcie

Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia 2016r. był dla nas dniem pełnym wrażeń, wszak to Mikołajki, czyli czas otrzymywania podarków przygotowanych przez Świętego Mikołaja. Na uczniów i nauczycieli czekały słodkie niespodzianki, które mieli możliwość osobiście odebrać z rąk Gościa z białą brodą. Tego dnia radość wszystkich wzbudzał św. Mikołaj, który w asyście dwóch pięknych Śnieżynek przechadzał się z dzwonkiem w dłoni i szczodrze częstował cukierkami. Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaproszenie do naszej szkoły tak szczodrego i miłego Gościa.

Filmowa noc z atrakcjami

W piątek 16.12.2016r. odbyła się zorganizowana przez szkolne „Radio cztery żywioły”  Filmowa noc z atrakcjami. Celem  spotkania było zebranie środków na rehabilitację naszej absolwentki Patrycji Pilarskiej. Uczestnicy naszego spotkania zakupili bilety – cegiełki w kwocie 10 zł, ponadto zbieraliśmy datki do puszki. Zebrana kwota to  1060 zł. Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły, pani Kindze Buszkiewicz oraz pani Wandzie Kempińskiej, które poparły naszą inicjatywę, panu Witoldowi Kukli oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i osobom życzliwym, które finansowo wsparły akcję charytatywną, ale przede wszystkim uczniom, bowiem podjęli  inicjatywę  i wzięli udział w Filmowej nocy z atrakcjami. Piątkowe spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze, stało się okazją do wspólnej zabawy, wielu odkryło, że znakomitym sposobem spędzania wolnego czasu są gry planszowe, które ćwiczą refleks, spostrzegawczość, poszerzają wiedzę, a przede   wszystkim dowodzą, że nie tylko świat wirtualny jest atrakcyjny. Mieliśmy tez okazję do wspólnego śledzenia losów bohaterów filmowych, przeżywania ich emocji i przygód. Jan Paweł II nauczał, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Za dar serca dziękujemy!

Świąteczne spotkania klasowe

Bożonarodzeniową tradycją w naszej szkole stały się już Wigilie klasowe. Przy wspólnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli. Łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi, a zatargi i antypatie idą w niepamięć.

Niezwykłe Jasełka Bożonarodzeniowe

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia to w większości szkół czas Jasełek. Dzisiejsze przedstawienia, swoją formą i interpretacją, często odbiegają od tradycyjnych historii opowiadających o narodzinach Jezusa. Tak było w przypadku Jasełek, które w ostatni dzień zajęć szkolnych odbyły się w naszej szkole. Wystawiony świąteczny spektakl przeniósł nas na chwilę w inny świat. Przedstawienie pt. „Czarne i białe – Boże Narodzenie” oparte było na odwiecznej walce dobra ze złem, walce pomiędzy „niebem” a „piekłem”. Ten spór na tle ludzkich słabości został przeniesiony w dzisiejsze czasy, czasy Internetu, gier komputerowych, godzin spędzonych w marketach, w kolejkach po „plastikowe szczęście”, kiedy to w codziennym biegu często zapominamy o sensie istnienia, o Bogu, miłości do bliźniego. Wyświetlono również film, który gimnazjaliści nagrali na szkolnym korytarzu. Przedstawiał różnorakie ludzkie zachowania wobec potrzebujących pomocy. Spektakl uświetniał śpiew pastorałek i kolęd, wykonywanych przez  naszych uczniów oraz gościa specjalnego – Jakuba Herforta, naszego absolwenta. Na zakończenie spotkania, Dyrektor Szkoły Kinga Buszkiewicz oraz goście: Ksiądz Marek Piosik i Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kasperczak, złożyli wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Inscenizacja Jasełek została przygotowana przez Panie: Małgorzatę Jeska, Renatę Aniołek i Karolinę Małofiej. Za nagłośnienie i świetlną oprawę odpowiedzialny był Pan Witold Kukla. To dzięki ich pracy oraz zaangażowaniu młodych aktorów gimnazjalne Jasełka będziemy pamiętać jeszcze długo.