Skip navigation

grudzień 2015

Mikołajkowa niespodzianka

4 grudnia Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum udał się do Niepublicznego Przedszkola "Mały Odkrywca" z mikołajkową niespodzianką. Gimnazjaliści przygotowali dla przedszkolaków inscenizację bajki "Kraina lodu", a gimnazjalny Mikołaj wręczył maluchom słodkie przekąski.

Galeria obrazów

Promowanie oszczędności – wizyta w banku

W dniu 7 grudnia 2015 roku, grupa uczniów naszego gimnazjum, zainteresowana edukacją ekonomiczną, wraz z opiekunem SKO, panią Karoliną Małofiej,  złożyła wizytę w siedzibie w Banku Spółdzielczego w Budzyniu. Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie młodzieży z działalnością placówki oraz promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Młodzież przywitała Dyrektor Banku Spółdzielczego w Budzyniu, Pani Barbara Ksycka. Zaś Pani Ewa Nochowicz przybliżyła uczniom zakres usług oferowanych przez bank. Zachęciła również młodzież do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na koncie SKO oraz na specjalnych kontach oszczędnościowych, przygotowanych właśnie dla młodych. Finansowa edukacja młodzieży to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród nich ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wyprawy do banku otrzymał drobny upominek.

Galeria obrazów

„Czerwony Kapturek” dla przedszkolaków

Wtorkowe przedpołudnie, 8 grudnia br. przyniosło miłą niespodziankę dla trzech grup pięciolatków z Przedszkola Samorządowego w Budzyniu, ponieważ miały one okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy uczniów z kl. III c naszej szkoły. Młodzież pod kierunkiem p. Karoliny Małofiej wcieliła się w role postaci z bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Na przedszkolnej scenie wystąpili: Karolina Kryger w roli narratora, Natalia Rewers jako tytułową postać, Marta Rewers grającą babcię , Magdalena Parzybut wcielającą się w rolę mamy Kapturka, Mateusz Hoehle jako zły wilk oraz Eryk Gruszczyński, prezentujący widowni postać gajowego. Każdy z tych uczniów wykazał się niezaprzeczalnie dużą odwagą, a także nakładem sił włożonych w inscenizację baśni Charles’a Perraulta, uwielbianej przez miliony dzieci na całym świecie. Przygotowana inscenizacja baśni to opowieść o dziewczynce, która lubiła chodzić własnymi ścieżkami i której pomysły nie zawsze okazywały się najlepsze. Teatrzyk przestrzegał przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych oraz przed zgubnym skutkiem niesłuchania rad rodziców. Przedszkolaki były zaciekawione przebiegiem całego spektaklu i z zapartym tchem śledziły losy bohaterów. Jednakże z największym zainteresowaniem dzieci śledziły poczynania wilka i gajowego. Dzieci były zachwycone, zwłaszcza, że bajkę, która jest im już dobrze znana, mogły zobaczyć w innej odsłonie. Występ bardzo im się podobał, dostarczył bowiem wiele radości, o czym świadczyły gromkie brawa. Nasi gimnazjaliści udowadniają po raz kolejny, że w prosty sposób można zaangażować się w różnorodne inicjatywy, nawet poprzez kreatywne formy artystyczne.

Galeria obrazów

Świąteczny nastrój

W naszej szkole rozbłysły już świąteczne iluminacje wprowadzające całą społeczność w bożonarodzeniowy i noworoczny nastrój. Choinka i drzewko szczęścia kłaniają się wszystkim życząc WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2016.

Kabaret „Co NieCo” wystąpił…

Po raz pierwszy poza murami szkoły udało się zorganizować występ Szkolnego Kabaretu „Co NieCo”, który odbył się dnia 11 grudnia br. o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Budzyniu. Młodzi, kreatywni kabareciarze przyciągnęli do sali kinowej całkiem sporą publiczność, której przedstawili program zatytułowany „GIM”. Udowodnili swym występem, że zasługują na miano Genialnej Intelektualnie Młodzieży, bowiem półtoragodzinny program artystyczny pokazał publiczności, jak wielkie pokłady energii i pomysłów w nich drzemią. Zaprezentowany program okazał się zabawną kompilacją skeczy, piosenek i układów tanecznych, które przypadły budzyńskim widzom do gustu. Skeczami takimi jak Kultura narodowa, Żaba, Wywiadówka, Potyczki na sarkazmy czy Żywot szkolny zdobyli serca publiczności. Młodzi aktorzy zagrali brawurowo, wywołując salwy śmiechu. Pomimo pochmurnego dnia, na twarzach widzów rysowały się tylko uśmiechy. Zgromadzona publiczność tak dobrze się bawiła, że gromkimi brawami poprosiła o bisowy występ. Publiczność była zachwycona, nie tylko beztrosko spędziła piątkowe popołudnie, ale również utwierdziła się w przekonaniu, że warto mieć dystans do siebie i otaczającego nas świata. Cieszymy się, że ten występ spotkał się z tak dużym zainteresowaniem widzów. Grupę kabaretową „Co NieCo” pod kierunkiem p. Karoliny Małofiej tworzy 23. uczniów, którzy od samego początku niesamowicie zaangażowali się w przygotowanie tego programu artystycznego. Należą do niej: Ajchsztet Olaf, Bednarek Zuzia, Bruszyńska Magda, Bucholc Joanna, Chudy Kacper, Czypionka Martyna, Duda Mateusz, Galon Marcin, Górna Kamila, Grochowalski Patryk, Hoehle Mateusz, Janiszewski Jakub, Kabat Mateusz, Kaczmarek Wojtek, Kędzierska Julia, Kin Aleksandra, Krawczyk Anna, Księżniakiewicz Dawid, Sempołowicz Gosia, Studniewska Ola, Szczurek Klaudia, Wasil Mikołaj i Wojciechowska Maria. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, brawa i pozostajemy w nadziei, że jeszcze nie raz będziemy mogli się zaprezentować. Składamy także ogromne podziękowania Pani Renacie Aniołek za pomoc i współpracę przy przygotowaniu programu, Dyrektorowi Domu Kultury w Budzyniu, Panu Markowi Bocheńskiemu za udostępnienie sali oraz Panu Marcinowi Wojtkowiakowi za pomoc techniczną przy realizacji naszego występu.

Galeria obrazów

Marzycielska Poczta

To już tradycja, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły piszą listy. Nie są to listy do Mikołaja z prośbą o prezenty. To listy, które są prezentami dla podopiecznych Marzycielskiej Poczty. Grupa chętnych uczniów napisała listy adresowane do chorych dzieci. Te listy wysyłane są do podopiecznych Fundacji Marzycielska Poczta jeszcze przed świętami. Akcję pisania listów wspólnie z uczniami realizowały panie Renata Aniołek i Małgorzata Jeska.

Bóg rodzi się w człowieku

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pilnie przygotowują się do tej podniosłej uroczystości. Pojawia się świąteczny wystrój  klas, na szkolnym korytarzu stroimy choinkę, a kulminacją tych działań są spotkania jasełkowe. Dlatego też w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną cała nasza społeczność szkolna spotkała się tradycyjnie w auli szkolnej, by wspólnie obejrzeć program słowno – muzyczny pt. „Bóg rodzi się w człowieku”,  przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani Renaty Aniołek i Pani Małgorzaty Jeska. W tym dniu gościliśmy wielu przyjaciół szkoły. Spotkanie świąteczne odbyło się w urokliwej, świątecznej scenerii, którą zapewniły wzruszające wiersze, kolędy i piosenki zaprezentowane przez uczniów naszego gimnazjum. Na zakończenie świąteczne życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła Pani Dyrektor Kinga Buszkiewicz. Te ciepłe słowa były szczególnie miłym akcentem przed zbliżającymi się najpiękniejszymi w całym roku Świętami Bożego Narodzenia.

Galeria obrazów