Skip navigation

czerwiec 2016

Wspólna zabawa trzecioklasistów na zakończenie edukacji w gimnazjum

Zbliża się koniec roku szkolnego 2015/2016. Jest to szczególnie ważny moment dla uczniów klasy III, ponieważ wkrótce definitywnie rozstaną się ze szkołą, nauczycielami, kolegami. Trzecioklasiści, nim odbiorą świadectwa ukończenia szkoły, tradycyjnie spotykają się na tzw. „Balu Gimnazjalnym”. W tym roku odbył się on w czwartek 2 czerwca. Tego wieczoru przybyli wszyscy zainteresowani i w pięknie udekorowanej przez siebie sali wspaniale się bawili. Było wesoło, skocznie, ale i też wzruszająco. No cóż, nadchodzi czas pożegnań.

Galeria obrazów

Dzień Młynów w Budzyniu - 3 czerwca 2016r.

W piątkowe popołudnie społeczność Budzynia  rozpoczęła świętowanie Dni Budzynia. Swoje pierwsze kroki  mieszkańcy skierowali pod wiatrak typu  paltrak  znajdujący się nieopodal  budzyńskiego gimnazjum. Zorganizowana w cieniu wiatraka degustacja potraw kuchni regionalnej pod hasłem :”Smakowicie pod budzyńskim wiatrakiem” przyciągnęła wielu smakoszy i amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Do przygotowania   spotkania przyczyniły się p.Elżbieta Kurkowiak-Pauszek, nauczyciel  historii Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu  oraz p.Anna Leśko, prezes Stowarzyszenia Razem dla Budzynia. Dzięki współpracy z p. Hanną Danielewicz  nauczyciel  historii Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu, p.Marią Jabłońską  sołtysem Budzynia, a także p.Mateuszem  Klepką  z Muzeum Młynarstwa  i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego  w Jaraczu stworzono atmosferę biesiady, na której spotkali się  Budzyniacy  wielu  pokoleń.

Podczas festynu zaprezentowano:

 • zbiory Muzeum Regionalnego przy budzyńskim gimnazjum pod opieką p. H.Danielewicz,
 • prywatne zbiory historyczne uczniów budzyńskiego gimnazjum  Emila Gursza i Dominika Romanowskiego
 • rękodzieło ludowe tj.  serwety i obrusy wykonane  Stowarzyszenia Razem dla Budzynia,
 • tradycyjne przysmaki regionalne m. In. klapsztula ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz  pyry z gzikiem ,
 • utwory wykonane w  gwarze poznańskiej przez uczniów budzyńskiego gimnazjum,
 • pieczywo i wędliny od regionalnych wytwórców: Pana Tomasza  Ciesielskiego , Państwa Grażyny i  Eugeniusza  Gawrychów , Pana Macieja Oko oraz pana Romana Mantyka.

Okazja do potkania była wyjątkowa bowiem po raz pierwszy budzyński paltrak uczestniczy w obchodach Dnia MŁYNÓW W EUROPIE

Dni młynów w Europie mają wieloletnią tradycję. Setki młynów, które często już nie pracują, podczas jednego weekendu w roku otwierają się dla zwiedzających, mieszkańców, turystów. Jest to okazja, aby poznać zabytki techniki nieodłącznie związane z naszym życiem, bo przecież w nich przez lata produkowano mąkę - naturalny składnik naszej diety.  W Niemczech młyny otwierane są w Zielone Świątki.  W Holandii, której symbolem są wiatraki, dzień ten jest równie popularny i obchodzi się go od 1973 roku. W tym niewielkim kraju udostępniono  zwiedzającym 950 młynów. W Holandii zwiedzać młyny można co roku w drugi weekend maja. We Francji dni młynów organizowane są w połowie czerwca. Młyny otwierane są również w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i innych krajach.. W Polsce taka wspólna akcja jest organizowana  w dniach 3 - 6 czerwca 2016r Wspólna  inicjatywa społeczności lokalnej została zrealizowana dzięki pomocy Wójta Gminy Budzyń p. Marcina Sokołowskiego i dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich p. Kingi Buszkiewicz. Dla mieszkańców Budzynia jest to jeszcze jedno miejsce, gdzie można atrakcyjnie spędzić czas dzieląc się  owocami wspólnego wysiłku i wielką radością.

Galeria obrazów

Budzyńscy gimnazjaliści chórem wyrażali swój patriotyzm.

W drugi dzień obchodów DNI BUDZYNIA  4 czerwca 2016 roku, przedstawiciele naszego Gimnazjum im. powstańców Wielkopolskich w Budzyniu zaprezentowali się wyjątkowo dostojnie  i w mundurach wraz z ZESPOŁEM MĘSKIEJ GRUPY WOKALNEJ pod kierunkiem pana Jana Margowskiego „JANBOYS” zaśpiewali kilka piosenek żołnierskich z minionych epok, śpiew chóru wywołał na odbiorcach ogromne wrażenie i przypomniał historyczne, żołnierskie wyzwania i uczucia wzniosłego patriotyzmu. Gimnazjalny chór przygotowała i dyrygowała pani Hanna Danielewicz. Budzyńskie gimnazjum podejmuje wielkie wyzwania w różnych dziedzinach i z wielką dumą uczniowie odnoszą w nich sukcesy.

 "Największą wartością każdej społeczności są aktywni ludzie miłujący swoją OJCZYZNĘ..."

Galeria obrazów

Dzień Języków Obcych 

6 czerwca 2016 roku po raz kolejny zorganizowany został Dzień Języków Obcych. Cieszy się on rokrocznie ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczne spotkanie przygotowane zostało pod hasłem „Przyjaźń bez granic”. Wykorzystano prezentację multimedialną dotyczącą słynnych współcześnie żyjących Niemców, Brytyjczyków, Rosjan i Hiszpanów. Chętni uczniowie naszej szkoły uczą się bowiem na zajęciach pozalekcyjnych również języka hiszpańskiego. Zaprezentowano talenty wokalne w piosenkach: Nena „99 Luftballons”, rosyjskiej Aleksandra Rybaka „Niebiosa Europy”, hiszpańskiej „Vayamos companeros” oraz angielskich „Jar of hearts” oraz „Hands up”. Piosenki wdrożone zostały w formie karaoke co stanowiło dodatkowy atut. W programie znalazły się również: scenka obyczajowa, utwory instrumentalne oraz próbka umiejętności w formie łamańców językowych. Dodatkowo każda klasa po wcześniejszym wylosowaniu jednego państwa przygotowała krótki pokaz w postaci słynnej osoby tegoż kraju i próbki języka. Dzień Języków Obcych przynosi dużo radości i zabawy, ale uczy również jak ważne jest kształcenie językowe i komunikowanie się.

Galeria obrazów

Polsko – niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 3-6.06.2016 odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Do Budzynia przyjechało 4 uczniów i 3 opiekunów. Przygotowany program dostarczył niezapomnianych wrażeń. Goście z Ahlerstedt uczestniczyli w spotkaniu „Pod budzyńskim wiatrakiem”, zwiedzali szkołę, brali udział w Dniach Budzynia. Mieli również okazję odwiedzić Chodzież oraz spędzili czas w bardzo aktywny sposób. Niezwykle ciekawa okazała się wycieczka do Poznania. Uczestnicy poznali historię miasta oraz zobaczyli najbardziej interesujące zakątki Poznania. Rodziny goszczące uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Schule am Auetal przygotowali także wiele niespodzianek.Wymiana młodzieży daje wielką możliwość poszerzenia umiejętności językowych, sprawdzenia się w realnych sytuacjach, poznania mentalności, kultury i obyczajów. Czekamy już na następny rok, kiedy wyruszymy na spotkanie naszych przyjaciół do Ahlestedt.

Galeria obrazów

Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej

W piątek  3 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Prewencyjnej w Stróżewie. Drużyna wystąpiła w składzie: Wojciech Kaczmarek, Mateusz Hoehle, Mikołaj Wasil, Eryk Rozpłochowski. Opiekunem drużyny podczas turnieju był psycholog pracujący w gimnazjum Robert Chojnacki. Nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce wśród szkół gimnazjalnych z powiatu zdobywając tym samym cenne nagrody zarówno dla siebie jak i dla szkoły. W czasie trwania turnieju uczestników czekało wiele cennych atrakcji związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem (m.in. pokaz akcji Straży Pożarnej i Policji). „Takie imprezy niewątpliwie wpływają na to, że mamy większą szansę, iż nasza młodzież w przyszłości będzie wiedziała jak zachować się w trudnych sytuacjach i zwiększają nasze bezpieczeństwo” – mówi opiekun zespołu. Drużynę do udziału w Turnieju przygotowywali: Małgorzata Polak (konkurencje sportowe), Robert Chojnacki (wiedza teoretyczna). Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria obrazów

„Pozytywnie zakręceni”

Zakończyliśmy kolejny (już piąty) rok zbierania zakrętek. Inicjatorką akcji, która rozpoczęła się w 2011r. jest była uczennica naszego gimnazjum pani Katarzyna Kabat. Dzięki Jej zaangażowaniu oraz uprzejmości firmy „KABAT” nie mamy problemów z transportem i sprzedażą zebranych zakrętek. Od początku trwania akcji pozyskane fundusze przekazywane są na konto fundacji „Zdążyć z pomocą” i przeznaczone dla niepełnosprawnego Dominika Stochaja z Krakowa. W tym roku zebraliśmy ok. 221kg zakrętek (od 2011r. ponad 4 tony!). Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce i w ten sposób pomogli potrzebującemu Dominikowi, a także przyczynili się do ochrony przyrody. Od września oczywiście akcja będzie kontynuowana – już dziś zapraszam do aktywnego udziału.

Szkolny opiekun akcji – Gabriela Piotrowicz

Galeria obrazów

Akcja zbiórki krwi

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Krew łączy nas wszystkich” skupia się na podziękowaniu krwiodawcom i podkreśla aspekt „dzielenia się” i „więzów” łączących krwiodawców i pacjentów. Ponadto dla celów obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy zaadaptowano również hasło, „Dziel się życiem, oddaj krew”, aby zwrócić uwagę na funkcję, jaką pełni system dobrowolnego oddawania krwi – zachęca ludzi, aby wzajemnie troszczyli się o siebie i promuje spójność społeczną. Takie idee zachęciły też młodzież budzyńskiego gimnazjum, która pod kierunkiem pani Karoliny Małofiej i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zorganizowała trzecią już w naszej szkole zbiórkę krwi. Akcję zorganizowano w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Krwiodawcy,  obchodzonym corocznie 14 czerwca. Jednak w Budzyniu „kroplę życia” można było oddać 9 czerwca br. Wtedy też wsparło naszą akcję ponad 50 osób, z czego aż 34 osoby oddały łącznie ponad 15 litrów tego bezcennego leku. Nie tylko dojrzali krwiodawcy oddali część siebie, również młodzież, absolwenci budzyńskiego gimnazjum, licznie zgłosiła się tego dnia do podarowania tak ważnego „daru życia”. Wszystkich, którzy tego dnia postanowili nie być obojętnym i oddało krew z myślą ratowania życia, można nazwać prawdziwymi bohaterami.  Warto wspomnieć, że na uznanie zasługują również te osoby, które poświęciły swój czas przybyli na zbiórkę, ale z różnych powodów nie zasiedli na fotelu krwiodawcy.  I to właśnie tym wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy. Niech nagrodą dla nich wszystkich będą także słowa Jana Pawła II: „Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata”.

Galeria obrazów

Wycieczka gimnazjalistów  do „Słoneczka”

W ramach zajęć żywieniowych realizowanych na Zajęciach Technicznych uczniowie z klas  I a  oraz I b wraz z opiekunem Panią Alicją Kępką wybrali  się na wycieczkę do Sklepu ze Zdrową Żywnością, który znajduje się w Budzyniu przy ulicy Rynkowej 29.  Po miłym i serdecznym przywitaniu z właścicielem sklepu Panem Bartoszem Kurkiem uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą sklepu.  Sprzedawca „Słoneczka” w interesujący sposób przedstawiła młodzieży zasady racjonalnego żywienia zwracając uwagę na właściwe dobieranie produktów żywnościowych w codziennym jadłospisie. Sklep „Słoneczko” powstał z myślą o ludziach ceniących dobry smak, dbających o jakość produktów, a także o tych których dieta obliguje do poszukiwań produktów bezglutenowych. Dziękujemy za cenne informacje oraz  propagowanie zdrowej żywności od lokalnych producentów. 

                                                                       Alicja Kępka

Galeria obrazów

Gimnazjaliści wspierają Schronisko dla zwierząt w Margoninie

Już po raz drugi uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą p. Żanetą Puweł zorganizowali akcję zbiórki karmy dla psiego schroniska w Margoninie. W krótkim czasie udało się zebrać aż 132kg suchej karmy! Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. W ostatnim tygodniu bieżącego roku szkolnego organizatorzy zbiórki udali się do psiego schroniska w Margoninie, by przekazać darowiznę. Zostaliśmy przez pracowników schroniska bardzo ciepło przyjęci. Opowiedzieli nam oni o specyfice tego miejsca, o formalnościach związanych z adopcją psa a także poznaliśmy  kilka historii ich podopiecznych. Widok tych opuszczonych przez właścicieli psów rozczulił niejedno serce chłopców. Dlatego też pracownicy uwzględniając wszelkie zasady bezpieczeństwa umożliwili nam wyprowadzenie psów na spacer. Trzeba przyznać, że czas spędzony w schronisku dał wiele radości uczniom, opiekunom oraz oczywiście psiakom. Chłopcy jednogłośnie przyznali, że przyjemnie jest pomagać innym, w tym przypadku zwierzętom i angażować się w działania, które są pożyteczne.

Galeria obrazów

Tydzień projektów gimnazjalnych

Dni od 13 do 17 czerwca br. przebiegały pod znakiem „Tygodnia projektów”. Uczniowie wybierali tematy z różnych dziedzin nauki i pod kierunkiem swoich opiekunów realizowali różnorodne przedsięwzięcia. W ten sposób wzbogacali wiedzę, rozwijali umiejętności, pasje, poszerzali horyzonty w niezwykle ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Tydzień projektów uświadomił wszystkim, że nauczanie i uczenie się to wspaniała  przygoda, która daje wiele radości i satysfakcji.  Efekty swej pracy zespołowej grupy  zaprezentowały na apelu, który odbył się 23 czerwca. Młodzież prezentowała relacje ze swoich działań w różnej formie, m.in. filmów, prezentacji, fotogalerii czy twórczych wytworów swoich działań. W czasie Tygodnia projektów realizowano takie projekty jak:

 • Chemia w kuchni (Adamska Barbara, Jeska Małgorzata)             
 • Każdy ma swój Everest (Aniołek Renata, Małofiej Karolina, Polak Małgorzata)
 • Na pienińskim szlaku (Białachowska Jolanta, Biszof Karolina, Fifer Agnieszka, Pawlak Katarzyna)
 • Aktywnych ludzi kultura nie trudzi (Dajczak Anna, Wesołowska Ewelina)
 • Żyj zdrowo na sportowo (Dajczak Jarosław)
 • Wielkopolska nasze dziedzictwo (Danielewicz Hanna, Kurkowiak-Pauszek Elżbieta)
 • Master Chef na sportowo (Kaźmierska Edyta, Oko-Kowalczyk Marlena)
 • Robotyka i druk 3d (Kępka Alicja, Piotrowicz Gabriela)
 • ,,Krytyczna decyzja” (Kuczyńska Kamila)
 • Kariery, na które warto postawić w Gminie Budzyń (Puweł Żaneta)   
 • „English is fun”- projekt  filmowy (Walczak Natalia)
 • Radość życia czyli gry i zabawy nie tylko renesansowe – zalety odpoczynku w plenerze (Wieczorek Zofia)

Galeria obrazów

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w budzyńskim gimnazjum

Rok szkolny 2015/2016 w budzyńskim gimnazjum został zaliczony do bardzo udanych. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu, energii i kreatywności udało się w tym roku dużo osiągnąć. Uczniowie klas III z budzyńskiego gimnazjum w tym roku osiągnęli wysokie wyniki z egzaminu końcowego. Z języka polskiego, historii oraz WOSu uzyskano najwyższy wynik w powiecie ( wyższy niż średnia w województwie ) a z języka niemieckiego najwyższy wynik w powiecie ( o 13% wyższy wynik niż średnia wojewódzka ). Wyniki z matematyki i przedmiotów przyrodniczych były zbliżone do średniej wojewódzkiej. Uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce otrzymali z rąk dyrektora p. Kingi Buszkiewicz świadectwo z wyróżnieniem, stypendium naukowe oraz nagrody ufundowane przez radę rodziców.

Klasy I

 1. Walczak Jakub – 5,15
 2. Westphal Maciej – 5,15
 3. Grochowalski Patryk – 5,08
 4. Wojciechowski Jan – 5,08
 5. Bartol Adrian – 4,92
 6. Prech Dominika – 4,92
 7. Szurpit Martyna – 4,77

Klasy II

 1. Nowacki Wiktor – 5,54
 2. Zielińska Wiktoria – 5,23
 3. Bucholc Joanna – 5,15
 4. Wawrzyniak Sylwia – 4,85

Klasy III

1. Hoehle Mateusz – 5,28

2. Parzybut Magdalena – 5,11

3. Kryczka Anna – 5,06

4. Zaźlak Sandra – 5,00

5. Morańska Natalia – 5,00

6. Ajchsztet Olaf – 4,94

7. Kotecka Roksana – 4,89

8. Górna Kamila – 4,83

9. Kostrzewska Michalina – 4,83

10. Kasprzyk Roksana – 4,83

11. Habet Wiktoria – 4,83

12. Wojciechowska Maria – 4,78

13. Bruszyńska Magdalena – 4,78

 

Mieliśmy też w tym roku uczniów ze 100 % frekwencją ( nie opuścili żadnej godziny i nie spóźnili się na żadną lekcję )  w roku szkolnym 2015/2016

Klasy I
1. Nowak Agnieszka
2. Sell Jakub
3. Marchlewicz Magdalena

Klasy III
1. Kostrzewska Michalina
2. Galon Sylwia

 

Mamy też uczniów którzy odnieśli sukces w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim:

 1. Wiktor Nowacki – uczeń klasy II jest już podwójnym laureatem konkursu fizycznego oraz laureatem konkursu matematycznego ( Wiktor został przygotowany do konkursów przez p. A. Kępka i G. Piotrowicz )
 2. Wiktoria Zielińska i Joanna Bucholc to laureatki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce: ( przygotowanie p. E. Kurkowiak – Pauszek )
 3. Dominik Romanowski - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Żołnierza i oręża polskiego w latach 1531-1683” ( przygotowanie p. H. Danielewicz )
 4. Nasze uczennice zajęły IV miejsce w Gimnazjalnych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt ( przygotowanie p. J. Dajczak )

Biorąc pod uwagę fakt, że do naszego gimnazjum uczęszczają wszyscy uczniowie należący do obwodu szkoły, a nie tylko wyselekcjonowani tak jak w gimnazjach społecznych, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, a jednocześnie składamy podziękowania rodzicom uczniów naszego gimnazjum za tak wspaniałe dzieci.

Uczniowie budzyńskiego gimnazjum nie tylko siedzą w ławkach i realizują podstawę programową ale też nabywają wiedzę i nowe umiejętności w ramach tygodnia projektów. Już we wrześniu uczniowie wybierają tematy z różnych dziedzin nauki i pod kierunkiem swoich opiekunów realizują różnorodne przedsięwzięcia. W ten sposób wzbogacają wiedzę, rozwijają umiejętności, pasje, poszerzają horyzonty w niezwykle ciekawy i niekonwencjonalny sposób. W tym roku szkolnym realizowano następujące projekty:

 • Każdy ma swój Everest - projekt roczny który zdobył grant wydawnictwa Nowa Era  (Aniołek Renata, Małofiej Karolina, Polak Małgorzata)
 • Chemia w kuchni (Adamska Barbara, Jeska Małgorzata)             
 • Na pienińskim szlaku (Białachowska Jolanta, Biszof Karolina, Fifer Agnieszka, Pawlak Katarzyna)
 • Aktywnych ludzi kultura nie trudzi (Dajczak Anna, Wesołowska Ewelina)
 • Żyj zdrowo na sportowo (Dajczak Jarosław)
 • Wielkopolska nasze dziedzictwo (Danielewicz Hanna, Kurkowiak-Pauszek Elżbieta)
 • Master Chef na sportowo (Kaźmierska Edyta, Oko-Kowalczyk Marlena)
 • Robotyka i druk 3d (Kępka Alicja, Piotrowicz Gabriela)
 • ,,Krytyczna decyzja” (Kuczyńska Kamila)
 • Kariery, na które warto postawić w Gminie Budzyń (Puweł Żaneta)   
 • „English is fun”- projekt  filmowy (Walczak Natalia)
 • Radość życia czyli gry i zabawy nie tylko renesansowe – zalety odpoczynku w plenerze (Wieczorek Zofia)

Tydzień projektów uświadamia wszystkim, że nauczanie i uczenie się to wspaniała  przygoda, która daje wiele radości i satysfakcji.  Efekty swej pracy zespołowej grupy  zaprezentowały na apelu, który odbył się 23 czerwca. Młodzież prezentowała relacje ze swoich działań w różnej formie, m.in. filmów, prezentacji, fotogalerii czy twórczych wytworów swoich działań.

Galeria obrazów

Zwieńczenie projektu „Każdy ma swój Everest” – upragniona wycieczka!

Dla 39 uczniów realizujących projekt „Każdy ma swój Everest” nadszedł upragniony czas wyprawy. Młodzi „everestowcy” wraz z opiekunami: p. Kingą Buszkiewicz, p. Renatą Aniołek, p. Karoliną Małofiej i p. Małgorzatą Polak, w dniach 10-17 czerwca br. brali udział w bardzo urozmaiconej wycieczce, której pierwszym punktem były Jakuszyce - najwyżej położona dzielnica Szklarskiej Poręby. Uczniowie Koleją Izerską  wyruszyli do Harrachova w Czechach, gdzie mogli podziwiać  kompleks pięciu skoczni narciarskich na północnych zboczach Czarciej Góry. Warto wspomnieć, że Harrachovska skocznia mamucia należy do sześciu największych skoczni na świecie. Odbywają się tu zawody pucharu świata w lotach narciarskich. Kolejną atrakcją dla naszych młodych miłośników skalnych miast i zamków był wyjazd do położonej nad Łabą Szwajcarii Saksońskiej, niemieckiej krainy wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach. Tutaj uczestnicy wycieczki zachwycali się pięknem formacji skalnych Bastei i zwiedzali monumentalną Twierdzę Königstein. Pośród saksońskich pałaców i zamków mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Stolpen, wzniesiony w XIII w. na bazaltowej skale. Historia zamku nierozerwalnie związana jest również z tragicznym losem hrabiny Cosel. Ta najsławniejsza faworyta polskiego króla i saksońskiego elektora Augusta Mocnego spędziła uwięziona na zamku Stolpen 49 lat swego życia. Ale nadszedł czas na wędrówki po polskich Tatrach. Cała grupa udała się po dwóch dniach do Zakopanego, gdzie już z okien Willi „Halka” mogła raczyć się widokiem górskich szczytów. W Tatrach młodzież odbyła wiele wędrówek górskimi szlakami – Dolina Strążyska, Polana Rusinowa, Wiktorówki, wodospad Siklawica, Gęsia Szyja, Nosal, Kalatówki, Kasprowy Wierch, Beskid, Mały Kościelec, Murowaniec, no i oczywiście Giewont – to tylko niektóre z miejsc, które odwiedziliśmy. Po całodziennych wędrówkach wszyscy chętnie relaksowali się i nabierali sił na kolejne dni górskich wspinaczek na pływalni w Chochołowie – największym kompleksie basenów termalnych na Podhalu. Z wyprawy w polskie góry na pewno nie zapomnimy halnego, który dał nam się we znaki ostatniego dnia. Ten ciepły, suchy i niezwykle porywisty wiatr „umilał” nam spacer po Krupówkach - reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem. Ale to nie koniec atrakcji dla „everestowców”. W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się na zabawę w Energylandii - Rodzinnym Parku Rozrywki, znajdującym się w Zatorze. Miłośnicy adrenaliny nie mogli doczekać się pobytu w miejscu, gdzie do dyspozycji będzie mnóstwo ekstremalnych atrakcji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Pobyt w Energylandii przepełniony był masą wrażeń i emocji, zarówno jak pozostałe dni. Około godziny 20tej cała grupa z uśmiechami na twarzach wyruszyła w drogę powrotną, podczas której, mimo zmęczenia, wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Po kilku godzinach jazdy wszyscy bezpiecznie dotarli do domów. Uczestnicy wycieczki chętnie powtórzyliby ją jeszcze raz. Ten tygodniowy wyjazd w góry dostarczył uczniom masy wspomnień i przeżyć, które na pewno kiedyś wywołają na ich twarzach szeroki uśmiech.

Galeria obrazów

"Jestem Polakiem"

Emil Gursz, Bartosz Repczyński i Piotr Galon zdobyli I miejsce w Konkursie "Jestem Polakiem" za film o 1050 rocznicy chrztu Polski. Odebrali nagrody od Posłanki na Sejm Małgorzaty Janyska.

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 roku odbyło się w naszym gimnazjum zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji w auli szkoły odbyła się uroczysta akademia pożegnania uczniów klas pierwszych i drugich, podczas której wręczone zostały nagrody uczniom z najwyższą średnią oraz laureatom konkursów. Druga część uroczystego apelu poświęcona była uczniom klas trzecich. Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Kinga Buszkiewicz. Wraz z wychowawcami klas III wręczyła najlepszym uczniom świadectwa i nagrody książkowe. Uhonorowano także uczennicę klasy IIIb – Paulinę Ksycką, która otrzymała tytuł Sportowca Roku. Po oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez młodzież naszego gimnazjum. Występem absolwenci podziękowali swoim nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły za opiekę i wsparcie podczas trzyletniej nauki. Łzom, uściskom i chwilom wzruszeń nie było końca. Mamy nadzieję, że uczniowie klas trzecich będą często do nas powracali myślami. Życzymy im spełnienia marzeń i sukcesów w szkołach, które wybrali. Powodzenia!

Galeria obrazów

Odwiedziny w gimnazjum

25 czerwca 2016 r. członkowie Towarzystwa Sołectwa Zbyszewice odwiedzili nasze Gimnazjum, zapoznali się z wyposażeniem szkoły oraz odwiedzili salę muzealną. Grupa rowerzystów była również na cmentarzu przy grobach bohaterów ziemi budzyńskiej oraz w Muzeum Motoryzacji. Było to miłe i rekreacyjne spotkanie w Gminie Budzyń.